Ανακοινώσεις

Εγγραφές στην τριτοβάθμια εκπαίδευση των επιτυχόντων αθλητών για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώθηκε ότι οι εγγραφές των παραπάνω επιτυχόντων στις Σχολές, τα Τμήματα και τις Εισαγωγικές Κατευθύνσεις της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης θα γίνουν από 19 μέχρι και 29 Νοεμβρίου 2019.

Για την εγγραφή τους, οι παραπάνω εισαγόμενοι/-ες στα Τμήματα του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020, καλούνται, μέσα σε αυτή την προθεσμία, να:

Εγγραφές στην τριτοβάθμια εκπαίδευση των επιτυχόντων με σοβαρές παθήσεις για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώθηκε ότι οι εγγραφές των εισαγομένων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, με την ειδική κατηγορία ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, θα γίνουν από 4 μέχρι και 11 Νοεμβρίου 2019.

ΥΠΟΤΡΟΦΙΑ ECOLE NORMALE SUPERIEURE PARIS

H Ecole Normale Superieure (ENS) Paris προσφέρει 10 θέσεις ανά επιστημονικό πεδίο, με υποτροφία, σε φοιτητές/-τριες (2ου έτους σπουδών και άνω), τελειόφοιτους/-ες και πτυχιούχους/-ες πανεπιστημίων εκτός Γαλλίας για

ΒΡΑΒΕΙΑ ΕΣΤΙΑΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ, ΑΚ. ΕΤΟΥΣ 2018-19

Δείτε  εδώ την από 1.10.19 επιστολή της ΕΣΤΙΑΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ σχετικά με τη χορήγηση χρηματικών βραβείων, σε παιδιά εν ενεργεία και συνταξιούχων ναυτικών, που φοίτησαν σε ΑΕΙ της Ελλάδας, το ακαδημαϊκό έτος 2018-19